ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«КРАСНОГОРІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»

Виховна робота

Навчально-виховний процес у Красногорівському ВПУ проводиться на основі перспективного річного плану роботи училища і планів роботи педагогічної ради, складених на рік. Плани складаються з урахуванням нормативних актів освітньої галузі в Україні.

Красногорівське ВПУ у своїй роботі керується Конституцією України. Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно - технічну освіту», «Про мови», «Положенням про організацію навчально - виробничого процесу в ПТНЗ», затвердженого наказом МОНУ № 419 від 30.05.2006р. «Про вищу освіту», «Про охорону праці», «Про цивільну оборону», «Про дорожній рух», «Про Зайнятість населення», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про пожежну безпеку». Кодексом законів «Про працю України», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань професійно-технічної освіти», іншими нормативними та розпорядчо-виконавчими документами уряду, Міністерства освіти і науки України, Управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації. Всі документи є в наявності та знаходяться у керівництва, методичному кабінеті та бібліотеці училища.

В Красногорівському ВПУ організація навчально-виховної діяльності здійснюється за «Примірним положенням про організацію і проведення виховної роботи у професійно - технічних навчальних закладах Міністерства освіти і науки» наказ МОН України від 16.04.02 р. № 257, перспективним планом роботи на навчальній рік, місячних планів роботи училища та іншими нормативно-правовими документами. Всі плани роботи з учнями відповідають нормативним вимогам.

Система виховної роботи спрямована на національне, фізичне, громадянське, патріотичне, екологічне виховання, дотримання норм поведінки, розвиток у учнів світогляду, морально - етичних та естетичних смаків, попередження правопорушень, професійну адаптацію, розвиток природних здібностей та нахилів і задоволення інтересу учнів.

Особлива увага приділяється вихованню учнів на національних традиціях українського народу, вихованню в них таких загальнолюдських цінностей як чесність, людяність, доброзичливість. Кожного року проводяться предметні тижні із загальноосвітніх дисциплін, вшановуються ювілейні дати визначних діячів українського народу Т.Г. Шевченка, Л. Українки, В. Стуса., І.Франка, П.Яцика та інших.

Однією з форм виховання у учнів училища поваги щодо обраної професії, є професійні тижні, зустрічі з кращими представниками підприємств замовників. Щорічно проводиться «День відкритих дверей», де учні самостійно презентують свою професію. В училищі створені умови для роботи гуртків: художньої самодіяльності, технічної та декоративно-прикладної  творчості, предметні, спортивні. Гуртковою роботою охоплено 67 % учнів.

Протягом навчального року проводяться: уроки мужності, присвячені Дню визволення Донбасу та міста від німецько-фашистських загарбників. Дню захисника Вітчизни, Дню Перемоги на які запрошуються ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, уроки жалоби та пам’яті жертвам голодомору, політичних репресій, аварії на ЧАЕС, урочисті лінійки.

Кожний рік учні приймають участь у регіональних оглядах - конкурсах декоративно-прикладного мистецтва, технічної творчості. Кращі роботи учнів училища та педагогічних робітників неодноразово експонувались на обласній виставці в Будинку молоді «Юність» м. Донецька.

Розроблено заходи щодо запобігання поширенню серед учнівської молоді наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, ВІЛ - інфекції, СНІДу: щоквартально проводяться зустрічі з лікарем наркологом, анкетування, консультації з надання індивідуальної, соціально - психологічної, юридичної, інформаційної допомоги учням.

З метою поліпшення роботи з профілактики правопорушень в училищі створено штаб профілактики правопорушень, до складу якого входить адміністрація училища, члени батьківського комітету, викладачі і майстри виробничого навчання, члени ради учнівського самоврядування. Складено план роботи штабу профілактики.