ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«КРАСНОГОРІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ»
Історія училища
2 жовтня 1940 року було видано Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про державні трудові резерви». Цим Указом покладено початок підготовки робітничих кадрів народного господарства. По всій країні була створена широка мережа шкіл фабрично - заводського навчання і ремісних училищ.
Та ось почалася Велика Вітчизняна війна, юнаки і дівчата всю свою трудову діяльність підпорядкували фронту. «Все для фронту, все для перемоги над фашизмом!».
За роки війни руками учнів шкіл ФЗН та ремісних училищ виготовлено мільйони мін і снарядів для розгрому ворога.
У березні 1944 року на базі Красногорівського вогнетривкого заводу імені Леніна була організована школа ФЗН № 66. За дев’ять років вона підготувала і направила на роботу на підприємства понад 2000 спеціалістів.
1953 року школу ФЗН № 66 було реорганізовано в сільське профтехучилище, яке мало готувати механізаторів для сільського господарства. З того часу училище підготувало для села понад тринадцять тисяч спеціалістів.
У 1959 році на базі училища стали готувати і водіїв-професіоналів. У найвіддаленіших куточках країни працюють сьогодні колишні випускники ПТУ № 143. Проте більша частина їх залишалась працювати в колгоспах і радгоспах нашого району.
У 1979 році училище перейшло на трирічну систему навчання, учні разом із професією стали отримувати повну середню освіту, а СільПТУ №3 стало середнім професійно-технічним училищем №143 м.Красногорівка.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №67 від 31.01.2006 року ПТУ №143 м.Красногорівка перейменовано у Красногорівський професійний ліцей.
З 2006 року відкрили нову професію «Кухар, кондитер».
Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №303 від 01.04.2011р. змінено тип навчального закладу і Красногорівський професійний ліцей став Державним навчальним закладом «Красногорівське вище професійне училище».
У 2014 році пройшов перший набір в групи молодших спеціалістів.
Великою нагородою для інженерно-педагогічного колективу училища є сумлінна, творча праця колишніх випускників.
Серед них – механізатор колгоспу імені Кірова Герой Соціалістичної Праці Володимир Латарцев, механізатор Донецького радгоспу-технікуму Василь Трубников, сумлінну працю якого відзначено орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора та численними медалями. Орденом Леніна відзначений і механізатор Іван Филь з колгоспу «Жовтень».
Професійно-технічне училище пишається своїми випускниками, які свого часу стали командирами сільського виробництва. Це бригадири тракторних бригад Микола Брик з колгоспу імені Орджонікідзе та Віктор Пугач з колгоспу «Червоний Жовтень», голова правління колгоспу «Донбас» Леонід Коломоєць.
Випускник нашого училища механізатор колгоспу «Росія» Віктор Цибульник на комбайні «Дон-1500» намолотив понад 2000 тонн зерна. Це рекорд не лише району, а й області.
Розповідаючи про інженерно - педагогічний колектив ПТУ №143, як не згадати інженера-механіка В.М. Гончаренка, техніка-механіка М. П. Пидоренка. ученого агронома Г. І. Жука, які зараз на заслуженому відпочинку. Своєю невтомною працею вони завоювали повагу всіх механізаторів району.
Підтримуючи славні традиції ветеранів, чудово працювали в училищі викладачі світової літератури Л. Ф. Лашина, української мови та літератури В.Г.Хмара, історії та суспільствознавства С.В. Батрак, інформатики та обчислювальної техніки М. В. Гапоненко.
Багато років працював в училищі інженер-механік сільського господарства Л. В. Парахін, учений агроном А. І. Залуговський, майстер виробничого навчання С. В. Походня. Добре зарекомендували себе і молоді спеціалісти - учений агроном В. М. Малий, майстер виробничого навчання С. О. Бондар. Слід згадати і викладачів спецдисциплін С. В. Подкопаєва та В. Г. Суберляка, які готували водіїв-професіоналів.
Державний навчальний заклад «Красногорівське вище професійне училище» є професійно-технічним закладом третього атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти. Училище здійснює ступеневу підготовку висококваліфікованих робітників з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової або повної загальної середньої освіти, підготовку молодших спеціалістів.
Базовим підприємством училища є Мар’їнське управління агропромислового розвитку Мар’їнської райдержадміністрації. Ведеться набір і випуск:
кваліфікованих робітників за професіями:
молодших спеціалістів зі спеціальностей:
Училище має навчальне господарство загальною площею 133га, полігон для проведення практичних занять з індивідуального водіння тракторів та автомобілів, на якому працюють 17 тракторів, 1 зернозбиральний комбайн, 2 вантажних автомобіля.
Лабораторії: будови і експлуатації автомобілів; комбайнів; сільськогосподарських машин; тракторів та автомобілів; слюсарна майстерня.
В училищі - 15 навчальних кабінетів та лабораторія кухарів, обладнано чудовий кабінет інформатики та обчислювальної техніки на 15 комп'ютерів.
Учні проживають у гуртожитку на 150 осіб, є їдальня на 90 посадочних місць.